کد مطلب: 139147
آموزش رايگان شهروندي شهروندان براي چگونگي مقابله با سوانح
تاریخ انتشار : 1399/04/25 11:22:42
نمایش : 159
شهردار شهر کوشک اعلام کرد شهروندان و ادارات شهرستان مي‌توانند از کارشناسان آتش‌نشاني اين شهرداري بصورت رايگان براي آموزش بهره ببرند.
به گزارش روابط عمومي شهرداري و شوراي اسلامي شهر کوشک ،مجيد قرباني رناني در مورد تمهيدات و اقدامات سازمان آتش‌نشاني براي پيشگيري از حوادث و مرگ‌هاي ناشي از آتش سوزي  گفت: کميته فرهنگ شهروندي شهرداري شهر کوشک در اين زمينه مانند ساير مسائل، اقدامات آموزشي انجام مي‌دهد و سعي مي‌کنيم با استفاده از کارشناساني که داريم بتوانيم آموزش‌هاي لازم را به مردم بدهيم. حتي مردم در صورتيکه بخواهند در مورد اين مسئله وهر موضوع ديگري آموزش ببينند مي‌توانند به آتش نشاني مراجعه کنند و درخواست بدهند تا يک کارشناس براي آموزش به منزل يا محل کار آنها بيايد
شهردار شهر کوشک ، با بيان اينکه آموزش‌هاي آتش‌نشاني به صورت رايگان صورت مي‌گيرد گفت: تمام آموزش‌ها به صورت رايگان است و اگر ساکنين يک ساختمان يا کارگاهي بتوانند در يک مکان و زمان مشخصي جمع شوند کارشناسان ما مي‌توانند براي آموزش حضور پيدا کنند.
وي در مورد  اين که اين باغ شهر کوشک داراي بيش از هزار باغ مي باشد وحفظ اين طبيعت زيبا وسرمايه ملي وظيفه تک تک ماست اعلام کرد: شهروندان و گردشگراني که به اين شهر تشريف مياورند بايدمد نظر داشته باشند که  نکات ايمني را رعايت نمايند که خدايي نکرده شاهد اتفاقي تلخ نباشيم.

قرباني رناني با بيان اينکه به غير از موارد ضروري به هيچ عنوان در طبيعت و باغات آتش روشن ننماييم، اظهار کرد: از شهروندان درخواست مي شود به هيچ عنوان ته سيگار روشن و يا خاموش را در طبيعت رها نکنند و به هيچ عنوان ظروف شيشه اي مانند شيشه نوشابه و بشقاب شکسته را در طبيعت رها نکنيد زيرا اين شيشه ها در هنگام تابش آفتاب به سطح آنان مانند ذره بين عمل کرده و پرتوهاي آفتاب را بر روي يک نقطه خاص متمرکز کرده و موجب آتش گرفتن آن قسمت و در نهايت سرايت به ديگر نقاط خواهد شد
شهردار کوشک بيان اينکه بارها شاهد آتش سوزي باغات بر اثر آتش روشن کردن در علف هاي خشک بوده ايم، افزود: علف هاي خشک مانند فتيله عمل کرده و به سرعت آتش را به ساير نقاط انتقال مي دهد.
مجيد قرباني رناني با بيان اينکه در هنگام روشن کردن آتش حتماً به جهت وزش باد توجه داشته باشيم، اظهار کرد: جهت روشن نمودن آتش به هيچ عنوان از بنزين و ساير مواد خطرناک استفاده نماييد زيرا ممکن است دستان شما به بنزين آغشته شده باشد و پس از روشن نمودن کبريت دچار حريق شويد.
وي با بيان اينکه در محل روشن نمودن آتش حتماً وسايل خاموش کننده به همراه داشته باشيد، گفت: توصيه مي شود براي پخت و پز در طبيعت از وسايل منصوب مانند باربيکيوها استفاده نماييد.
شهردار شهر کوشک افزود: هنگام خروج از محلي که آتش روشن نموده ايد از خاموش بودن آتش اطمينان داشته باشيد و از آب کافي براي خاموش نمودن آتش استفاده نماييم.
قرباني گفت: از شهروندان درخواست مي شود در صورت مشاهده آتش سوزي با سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني با شماره ۱۲۵ تماس حاصل نماييد.
 
 
 
عکاس :رسول مختاری
خبرنگار :رسول مختاری
ارسال کننده
ایمیل
متن